Mediáció
A mediáció egy közvetítői folyamat, ahol a vitás felek egy harmadik független mediátor segítségével rendezik a vitás ügyet úgy, hogy minden fél számára kedvező és elfogadott feltételekkel megállapodnak.
a mediáció segítségével:
- Aktív résztvevője és alakítója az Önt érintő vitás helyzetnek.
- Személyesen részt vesz egy Ön számára előnyös megállapodás kidolgozásában.
- Olyan megállapodást köt, amit szívesebben betart majd.
- Elkerülheti az elhúzódó peres eljárást.
- Nyugodt körülmények között tárgyalhat, nincs időnyomás.
- Időt és pénzt takarít meg.
VÁLÁSI MEDIÁCIÓ
A válási mediáció során határozottan arra törekszünk, hogy létrejöjjön a válás közös megegyezéssel.
A válás - a házassági bontóper (válóper) - a keresetlevél illetékes bíróságra történő benyújtásával indul. Ebből ki kell derülnie, hogy a válás közös megegyezéssel történik-e, vagy a házasság megromlására vezető okok feltárásával kérik-e a válást. Ha van a felek között mediációs megállapodás, akkor a keresettel együtt a mediátor által is aláírt megállapodást nyújtják be a bíróságra.
GAZDASÁGI MEDIÁCIÓ
A gazdasági mediáció üzleti életben felmerülő vitákra, konfliktusokra nyújt gyors, és hosszútávon fenntartható megegyezésen alapuló megoldást.
A hatékony, gyors és fenntartható megoldás fontos, hiszen a peres rendezés elhúzódhat, ami jelentős anyagi kárral is járhat.
MUNKAHELYI MEDIÁCIÓ
A vezetők sokszor munkaidejük 30%-át is a konfliktusok kezelésével töltik. Egy professzionális mediáció gyorsabban hozza el a megoldást és teszi lehetővé, hogy a vezető az üzlettel foglalkozhasson.
A munkahelyi mediáció egy célorientált, strukturált problémamegoldó folyamat. A problémák kimondása már sokszor önmagában is változást generál. A mediációs folyamat pedig 1-1,5 órás ülésekben juttat el ahhoz a megállapodáshoz, ami megszünteti a konfliktust, újra hatékonnyá téve a közös munkát.
ISKOLAI MEDIÁCIÓ
Az iskola fontos hely: fontos a pedagógusoknak, a gyerekeknek és a szülőknek is, hiszen ezt tekintik a jövő zálogának. Ennek ellenére az iskola számos konfliktus helyszíne, amiben minden szereplő lehet érintett. Ezek a konfliktusok megterhelők és elvonják a figyelmet arról, ami minden szereplőnek fontos.
KAMASZ MEDIÁCIÓ
A család, a szülő-gyerek kapcsolat minden korban tartogat örömöket és vitákat. A kamaszkor azonban egy olyan fontos vízválasztó, ahol a gyerek felnő, változnak igényei, céljai, stílusa. Ennek nagy hatása van az addigi kommunikációra, kapcsolatra. Új helyzetekkel szembesül mind a szülő, mind a kamasz, megnőhet a konfliktusok száma.
ÖRÖKLÉSI MEDIÁCIÓ
Egy családtag elvesztése érzelmileg az egyik legnehezebb élethelyzet. A gyász folyamata sok energiát igényel önmagában is. De a haláleset öröklési kérdéseket is hoz, amelyek van, hogy vita generálnak, tovább nehezítve a helyzetet.